Pluskwy – kiedy są aktywne?

Pluskwy – kiedy są aktywne?

Z całą pewnością pluskwy to jedne z insektów, z którymi żaden człowiek nie chciałby mieć nigdy do czynienia. Bardzo często żyjemy z nimi w koegzystencji, nie zdając sobie sprawy z tego, że jesteśmy ich żywicielami. Czemu tak się dzieje? Głównie z nieświadomości występującego problemu oraz ignorancji ukąszeń. Niejednokrotnie uważa się bowiem, że to dzieło komara, pająka czy też zwykłe uczulenie. Prawda na ogół jest zupełnie inna, a pluskwy wykorzystują naszą nieuwagę, by w spokoju pasożytować. W tym celu przebywają w sypialniach i chowają się w najróżniejszych zakątkach łóżka czy elementach wyposażenia. Dlaczego pluskwy jest tak trudno wykryć oraz kiedy są najbardziej aktywne? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w dalszej części wpisu.

Kiedy pluskwy są aktywne?

Budzisz się rano i widzisz na swoim ciele ślady po ugryzieniach mniej więcej w regularnych odstępach obok siebie? To znak, że możesz mieć właśnie do czynienia z tymi pasożytami. Pluskwy atakują bowiem głównie w nocy, kiedy Ty spokojnie śpisz i niczego nie podejrzewasz. W celu pasożytowania wyruszają, gdy zrobi się wystarczająco ciemno, by mogły pozostać niezauważone.

Pluskwy, czyli problem trudny do wyeliminowania

Jeżeli podejrzewasz ich obecność, to sygnał, że rzeczywiście w Twoim mieszkaniu mogą występować te pasożyty. Jak przekonać się, czy tak jest naprawdę? Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, przede wszystkim sprawdź, czy na Twoim ciele po przebudzeniu są ślady po ukąszeniach znajdujące się w jednej linii lub trójkącie. Jeśli posiadasz psa lub kota wykonaj tę samą czynność także u nich. W przypadku ich znalezienia możesz być praktycznie przekonany, że Twoją sypialnię nawiedziły pluskwy. W celu ich poszukiwań dokładnie przeszukaj ramę łóżka oraz materac. Zajrzyj do każdej szczeliny, a także dokładnie obejrzyj tapetę, wszystkie listwy czy też ramy obrazów. Nie zapomnij również o przeszukaniu pościeli. Jeśli ku Twoim oczom ukażą się stosunkowo niewielkie, spłaszczone i owalne owady o jasno- lub ciemnobrązowym ubarwieniu to masz do czynienia z opisywanymi pasożytami. W takiej sytuacji najlepiej od razu zadzwoń po specjalistów, gdyż pluskwy są znane z tego, że są trudne do wyeliminowania, a domowe środki mogą nie wystarczyć.