Jakie zapachy odstraszają pluskwy?

Jakie zapachy odstraszają pluskwy?

Wbrew powszechnie panującym opiniom pojawienie się pluskiew w mieszkaniu nie jest objawem nieutrzymywania w nim należytego porządku. Owady te mogą się znaleźć w naszych czterech ścianach poprzez przeniesienie z nawet odpowiednio zadbanych pokojów hotelowych czy też przywędrować z sąsiedniego lokum. Najczęściej nie wiadomo, jednak skąd się wzięły. Pewne jest natomiast to, że są olbrzymim problemem dla domowników, gdyż pluskwy to insekty bardzo trudne do wytępienia. W dodatku są pasożytami, a ich najlepszym żywicielem jest człowiek, choć nie pogardzą również krwią zwierząt. Dlatego też, jak najszybciej należy podjąć działania mające na celu ich pozbycie się. Najlepiej w takiej sytuacji poprosić o pomoc specjalistów. Oczywiście można również spróbować domowych sposobów, w tym rozstawienia produktów, których woń działa na nie odstraszająco. Jakie zapachy odstraszają pluskwy i przede wszystkim, jak dowiedzieć się, czy ma się do czynienia z tymi pasożytami?

Jak rozpoznać, czy pluskwy są w Twoim mieszkaniu?

Prawdopodobnie nawet o nich nie pomyślisz, dopóki same się nie ujawnią. Jak to zrobią? Zobaczysz ugryzienia na swoim ciele. Bardzo często są one mylone z ugryzieniami komara, głównie ze względu na brak podejrzeń odnośnie obecności pasożytów w domu. Jeżeli jednak towarzyszy im rumień, a znajdują się one mniej więcej w równej odległości od siebie, to możesz mieć pewność, że masz do czynienia z pluskwami. W celu ich poszukiwań przejrzyj dokładnie materac i ramy łóżka, wszystkie szczeliny oraz sprawdź drobiazgowo listwy znajdujące się w pobliżu Twojego miejsca do spania. Jeżeli Twym oczom ukaże się czerwono-brązowy owad o owalnym kształcie to tak, to są właśnie pluskwy.

Jakie zapachy odstraszają pluskwy?

Gdy już wiesz, że progi Twojej sypialni przekroczył opisywany pasożyt, jak najszybciej podejmij kroki, które pozwolą Ci pozbyć się problemu. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, możesz spróbować domowych sposobów. W miejscach gnieżdżenia się pluskiew użyj wodnych roztworów lub olejków pachnących miętą, kurkumą, goździkami czy też naftą. Owady te nie znoszą też spirytusu, lawendy czy też eukaliptusa. Niemniej, jeżeli chcesz mieć pewność wyeliminowania pluskiew, skontaktuj się ze specjalistami, którzy dobiorą najlepszą metodę w celu pozbycia się tych pasożytów.