Naturalny sposób na pluskwy: wymrażanie

Naturalny sposób na pluskwy: wymrażanie

Owady są bardzo często gośćmi w naszych domach, choć raczej z gatunków tych niechcianych. Istnieje wiele gatunków, które w szczególności upodobały sobie przebywanie w mieszkaniach ze względu na warunki w nich panujące lub na żywicieli, czyli ludzi i zwierzęta. Wśród najbardziej nielubianych tego typu stworzeń są niewątpliwie pluskwy domowe, których ugryzienia mogą powodować w krytycznych przypadkach groźne dla człowieka skutki uboczne. Niestety, ich pozbycie się nie jest najłatwiejszym zadaniem, gdyż wymaga najczęściej użycia specjalistycznych środków. Zastosowanie domowych metod może nie być wystarczające, gdyż te owady potrafią wracać niczym bumerang. Co więc zrobić, by pozbyć się tych insektów raz na zawsze?

Jak rozpoznać, że w mieszkaniu zagnieździła się pluskwa domowa?

Przede wszystkim, jeżeli owad ten jest obecny w mieszkaniu, będzie potrzebował żywiciela w postaci człowieka lub zwierzęcia, gdyż jest to pasożyt żywiący się krwią. O jego przebywaniu w „czterech kątach” świadczyć będą więc ślady po ugryzieniach na skórze. Są one często ignorowane, gdyż na pierwszy rzut oka wydają się podobne do tych powodowanych przez komara. Jednak zasadniczą różnicą jest fakt, że najczęściej ugryzienia występują te w rządku po kilka na krótkim odcinku ciała. Jest to spowodowane tym, że insekt szuka odpowiedniego naczynia krwionośnego. Jeżeli więc zauważysz te objawy u siebie, możesz być niemal pewna, że w Twoim mieszkaniu przebywa pluskwa domowa.

Naturalny sposób na pluskwy, czyli wymrażanie

Na szczęście istnieją metody, które przyczynią się do rozwiązania problemu z tymi insektami raz na zawsze. Jedną z najbardziej skutecznych, a zarazem najnowocześniejszą jest z pewnością wymrażanie pluskiew. Sposób ten jest również w pełni ekologiczny. Ta innowacyjna metoda przywędrowała do naszego kraju rodem ze Stanów Zjednoczonych i polega na wdmuchiwaniu do miejsc przebywania insektów za pośrednictwem specjalnej lancy cząsteczek dwutlenku węgla w postaci tzw. suchego lodu. Związek ten osiąga temperaturę -76 stopni Celsjusza, co pozwala na wymrożenie i nieodwracalne zniszczenie jaj oraz dorosłych osobników. Warstwa suchego lodu w kontakcie ze szczelinami zamienia się w gaz, który następnie jest pobierany z otoczenia przez owady. Co warto podkreślić, metoda ta nie ma żadnego wpływu na wyposażenie mieszkania, gdyż nie powoduje zniszczeń mebli czy też innych elementów wnętrza.