Jak zabezpieczyć dom przed pluskwami?

Jak zabezpieczyć dom przed pluskwami?

Pluskwy są świetnymi autostopowiczami. Mogą przenieść się z zainfekowanego miejsca do nowego domu, podróżując z meblami, na pościeli, w bagażu, w pudełkach i na ubraniach.

Chociaż żywią się krwią co pięć do dziesięciu dni, pluskwy mogą być dość odporne: są w stanie przetrwać od kilku miesięcy do roku bez pobierania pokarmu.

Kilka prostych środków ostrożności może pomóc w zapobieganiu inwazji pluskiew w twoim domu

  • Sprawdź łóżko w pokoju hotelowym pod kątem pluskiew,  Przed przyniesieniem ich do domu sprawdź, czy meble, łóżka i kanapy nie zawierają śladów pluskiew – zazwyczaj są to czarne kropki po krwi.
pluskwy i jaja pluskiew na obiciu kanapy
  •    Użyj pokrowca, który otacza materace aby wyeliminować wiele miejsc ukrycia. Jasny kolor obudowy sprawia, że ​​pluskwy są łatwiej widoczne. Pamiętaj, aby kupić wysokiej jakości osłonę, która będzie odporna na rozrywanie, i regularnie sprawdzaj osłonę pod kątem dziur lub pokrywy wstępnie potraktowanej pestycydem w celu kontroli pluskiew.
  •    Zmniejsz bałagan w domu, aby zmniejszyć kryjówki dla pluskiew,
  •    Często odkurzaj, aby usunąć usunąć owady,

    Zachowaj czujność podczas korzystania ze wspólnych pralni. Transportuj rzeczy do prania w plastikowych torbach (jeśli masz aktywne zarażenie, użyj nowej torby na podróż do domu). Wyjmij z suszarki bezpośrednio do torby i złóż w domu. (Suszarka o wysokiej temperaturze może zabijać pluskwy.)

   Jeśli mieszkasz w domu wielorodzinnym, spróbuj odizolować mieszkanie poprzez: Uszczelnianie pęknięć i szczelin wokół listew przypodłogowych, lekkich gniazd itp., aby zniechęcić do przemieszczania się przez otwory przy ścianach.

Skontaktuj się z nami, aby zadać pytanie, przekazać opinię lub zgłosić problem.

pluskwa chowa się w ścianie


Gdzie chowają się pluskwy?

Pluskwy wybierają najmniejsze szczelinki – mogą chować się nawet w nierównościach na ścianach z tynku.