Jak zabezpieczyć dom przed pluskwami?

Jak zabezpieczyć dom przed pluskwami?

Pluskwy są świetnymi autostopowiczami. Mogą przenieść się z zainfekowanego miejsca do nowego domu, podróżując z meblami, na pościeli, w bagażu, w pudełkach i na ubraniach.

Chociaż żywią się krwią co pięć do dziesięciu dni, pluskwy mogą być dość odporne: są w stanie przetrwać od kilku miesięcy do roku bez pobierania pokarmu.

Kilka prostych środków ostrożności może pomóc w zapobieganiu inwazji pluskiew w twoim domu

  • Sprawdź łóżko w pokoju hotelowym pod kątem pluskiew,  Przed przyniesieniem ich do domu sprawdź, czy meble, łóżka i kanapy nie zawierają śladów pluskiew – zazwyczaj są to czarne kropki po krwi.
  • W przypadku korzystania z usług noclegowych w domu wypoczynkowym, hotelu czy też innym przybytku, po powrocie do domu wypierz wszystkie swoje ubrania w co najmniej temperaturze 60 stopni Celsjusza.
  • Pierz regularnie także pościel, prześcieradła oraz poszewki na kołdrę oraz poduszki, aby mieć pewność, że nie zagnieździły się tam pluskwy. Systematycznemu praniu powinny zostać również poddawane piżamy.
pluskwy i jaja pluskiew na obiciu kanapy
  •    Użyj pokrowca, który otacza materace aby wyeliminować wiele miejsc ukrycia. Jasny kolor obudowy sprawia, że ​​pluskwy są łatwiej widoczne. Pamiętaj, aby kupić wysokiej jakości osłonę, która będzie odporna na rozrywanie, i regularnie sprawdzaj osłonę pod kątem dziur lub pokrywy wstępnie potraktowanej pestycydem w celu kontroli pluskiew.
  •    Zmniejsz bałagan w domu, aby zmniejszyć kryjówki dla pluskiew,
  •    Często odkurzaj, aby usunąć usunąć owady,

    Zachowaj czujność podczas korzystania ze wspólnych pralni. Transportuj rzeczy do prania w plastikowych torbach (jeśli masz aktywne zarażenie, użyj nowej torby na podróż do domu). Wyjmij z suszarki bezpośrednio do torby i złóż w domu. (Suszarka o wysokiej temperaturze może zabijać pluskwy.)

   Jeśli mieszkasz w domu wielorodzinnym, spróbuj odizolować mieszkanie poprzez: Uszczelnianie pęknięć i szczelin wokół listew przypodłogowych, lekkich gniazd itp., aby zniechęcić do przemieszczania się przez otwory przy ścianach.

Warto również założyć moskitiery z gęstą siatką na okna. Tego typu osłony zabezpieczają wnętrze mieszkania nie tylko przed dostawaniem się do niego owadów latających, ale także tych, które chodzą po ścianach. Należy pamiętać, że insektom nie potrzeba wiele, by móc się przecisnąć nawet przez najmniejszą szparę. Dobrym rozwiązaniem jest również uszczelnienie okien za pomocą wysokojakościowych uszczelek, gdyż pluskwy mogą przejść także pomiędzy szczelinami.

Prewencja w postaci oprysków to skuteczna metoda zapobiegawcza

Zamiast pozbywać się zagrożenia w postaci pluskiew obecnych w mieszkaniu, warto zapobiegać, by nigdy ono się nie pojawiło. W tym celu można zastosować opryski prewencyjne z wykorzystaniem środków o działaniu odstraszającym. Tego rodzaju preparaty działają nie tylko na wspomniane insekty, ale również na mrówki, komary czy też inne szkodniki. Prewencyjne opryski warto zlecić profesjonalnej firmie, takiej jak Erpol, która zadba o dokładność ich wykonania. Nasi technicy mają bowiem niezbędną wiedzę, doświadczenie, a także dysponują odpowiednim sprzętem, by przeprowadzić tego typu usługę, nawet w najbardziej newralgicznych miejscach.

Skontaktuj się z nami, aby zadać pytanie, przekazać opinię lub zgłosić problem.

pluskwa chowa się w ścianie

Gdzie chowają się pluskwy?

Pluskwy wybierają najmniejsze szczelinki – mogą chować się nawet w nierównościach na ścianach z tynku.

Przede wszystkim można je jednak spotkać w pobliżu łóżka – najczęściej we szwach materaców oraz ich wszystkich zagięciach. Ponadto występują także w kontaktach, w listwach, przedłużaczach, szafkach pod obrazami czy też pod tapetami. Wszystkie te miejsca łączą dwie kwestie – są ono trudno dostępne oraz zaciemnione, co daje opisywanym insektom poczucie bezpieczeństwa. W przypadku znalezienia śladów ich obecności w mieszkaniu udaj się jak najszybciej po profesjonalną pomoc, gdyż domowe sposoby mogą okazać się niewystarczające.