Co odstrasza pluskwy? Domowy sposób zabije je wszystkie

Co odstrasza pluskwy? Domowy sposób zabije je wszystkie

Jak wygląda pluskwa?

Ludzie często myślą, że ślady po ugryzieniu to jakaś alergia, ugryzienie komara lub pająka. Sami lekarze często mylą ślady po pluskwach z alergią lub ukąszeniem owada zapominając, że winna może być pluskwa domowa.

Te małe szkodniki wielkością i kształtem przypominają pestkę jabłka. Mają około 5 – 7 mm długości i nie posiadają skrzydeł. Wygłodniałe osobniki mogą być w kolorze blado – żółtym, lecz po ugryzieniu zmieniają swoją barwę na ciemno – brązową. Zgnieciony owad wydziela nieprzyjemny zapach.

Ze względu na swój niewielki i lekko spłaszczony kształt ciała, pluskwa może przemieścić się między pęknięciami i szczelinami. Pluskwy uwielbiają małe kryjówki: drewno, papier oraz tkaniny. Jeśli zamieszasz szukać pluskiew w swoim domu warto więc poszukać w zagięciach łóżka lub foteli. Sprawdź także firanki, osłonki gniazdek elektrycznych.
W poszukiwaniu pluskiew domowych warto zawsze sprawdzić obecność owadów w książkach, za tapetą, w ubraniach, za listwami podłogowymi, w ramach obrazów – są to najczęstsze miejsca występowania.

Pluskwy składają jaja w materacach i obiciach naszych mebli. Nie muszą pić naszej krwi codziennie, więc często atakują co 2-4 dni. Wiele osób bagatelizuje ślady na ciele i pozwala im mnożyć się. W takich sytuacjach pozbycie się robactwa będzie wymagało wymiany mebli, a nawet remontu.

Jak skutecznie pozbyć się pluskiew?

  • Wszelkie rzeczy materiałowe takie jak odzież, pościel pierz w wysokiej temperaturze.
  • Krok drugi: ziemia okrzemkowa Bed Bug Killer

Bed bug killer zabija oraz odstrasza pluskwy. Umieść ją w nogach mebli, szczelinach ścian, szafach, dookoła okien oraz wszędzie gdzie mogłyby się chować robaki.

Rozpylaj ziemię Bed Bug Killer pod nogami mebli.

Krok trzeci: zostaw ziemię Bed Bug Killer na ok. 7 dni, następnie posprzątaj ją odkurzaczem.

Ziemię Bed Bug Killer zostaw tak długo jak możesz. Im dłużej będzie działać, tym większa szansa, że raz na zawsze pozbędziesz się robactwa!