Pułapki na pluskwy

Pułapki na pluskwy

Jeżeli widzisz na swoim ciele ślady po ugryzieniach, to wcale nie musi oznaczać, że jest to sprawka komarów czy much. Problem może być dużo groźniejszy i bardziej wstydliwy niż mogłoby się wydawać. Prawdopodobne jest, że w nocy podczas Twojego snu nawiedza Cię pluskwa domowa, która jest niezwykle uciążliwym insektem, potrafiącym nękać przez długi czas. Najczęściej zamieszkuje ona stare materace czy też wiekowe łóżka i tapczany, dlatego spotkać możemy je w mieszkaniach, gdzie długo nie były wymieniane meble, motelach, hotelach czy środkach transportu publicznego. Co więc zrobić, gdy zaatakują Cię te niechciane insekty? Najlepiej sięgnąć po pomoc profesjonalistów i zastawić pułapki na pluskwy domowe.

Pluskwy domowe to problem, który rodzi mieszane uczucia

Wiele osób błędnie uważa, że insekty te pojawiają się tylko i wyłącznie w miejscach, które są zaniedbane. Z poczucia wstydu i zażenowania bardzo rzadko korzystają one z usług profesjonalnych firm zajmujących się likwidacją tego typu owadów. To kolejny błąd, gdyż w związku z obawą przed opinią rodziny i znajomych osoby te podejmują samodzielne próby rozwiązania swojego problemu, które mogą okazać się niewystarczające. Problem ten z biegiem czasu może się bowiem nasilić, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zawsze zgłoszenie się po profesjonalną pomoc tuż po zauważeniu jego wystąpienia. W pierwszej chwili ślady po ugryzieniach tego insekta można przez przypadek zignorować, tym bardziej po źle przespanej nocy. Jednak, gdy będą się one powtarzać, należy podjąć stanowcze środki.

Pułapki na pluskwy domowe to skuteczny sposób na ich zwalczanie

W przypadku wykrycia inwazji tego insekta w pierwszej kolejności należy przeprowadzić inspekcję pomieszczeń, która pozwoli na wykrycie skupisk jego występowania. Dopiero po zrealizowaniu tej czynności powinno się zastosować środki, które mają na celu pozbycie się problemu np. profesjonalną dezynsekcję. W przypadku występowania pojedynczych pasożytów wystarczą pułapki, które słyną ze swojej skuteczności. Proponujemy warianty lepowe z atraktantami pozwalające na zwabienie pluskiew domowych i unieruchomienie ich na silnym kleju czy też modele z wabikiem. Pułapki na pluskwy domowe nadają się także świetnie do sprawdzenia występowania tych insektów w mieszkaniu po przeprowadzonej dezynsekcji.