Metoda zamgławiania – jaką metodę zwalczania pluskiew wybrać?

Metoda zamgławiania – jaką metodę zwalczania pluskiew wybrać?

Metody zwalczanie pluskiew domowych.

Wiele firm dezynsekcyjnych reklamuje swoje sposoby na zwalczanie pluskiew. W ostatnim czasie bardzo popularnym zabiegiem dezynsekcji stała się metoda „zamgławiania” Co to jest? Czy faktycznie jest taka skuteczna? Dlaczego jest reklamowana przez wiele firm dezynsekcyjnych jako ta najlepsza?

Aby wyjaśnić Państwu w prosty sposób działanie poszczególnych sposobów na pozbycie się tych uciążliwych owadów należy pokrótce przeanalizować dostępne metody usuwania pluskiew dostępne w Polsce.

1. Zamgławianie pluskiew – metoda zamgławiania na gorąco oraz na zimno. W lokalach mieszkalnych stosowana jest tzn zamgławianie ULV – zamgławianie na zimno.

2. Czy zamgławianie to gazowanie?

– Oczywiście że NIE! tzw gazowanie mieszkania jest niedostępne od wielu lat na Polskim i Eurpoejskim rynku, prowdziwe gazowanie polegała na zastosowaniu proparatów na bazie DDVP jednak na pozostałości oraz wysokie ryzyko szkodliwości – wycofana. często jednak firmy dezynsekcyjne posługują się jeszcze sformułowaniem „Gazowanie mieszkań” – jednak jest to tylko chwyt marketingowy.

UWAGA! intnieje ryzyko spotkanie się z nieutczciwą firmą proponującą pozbycie się pluskiew w kilka godzin – jeśli ktoś proponuje nam oprsk mieszkania z opuszczeniem na ok 24H istnieje ogromne ryzyko że stosowane przez taką „firmę” środki mogą poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu.