Co odstrasza pluskwy?

Co odstrasza pluskwy?

Pojawienie się insektów w kuchni nie jest wydarzeniem z kategorii tych przyjemnych. Robaki często przyciągane są przez resztki jedzenia pozostawione w koszu na śmieci czy w innych łatwo dla nich dostępnych miejscach. Także spadające na podłogę okruchy stanowią dla owadów wspaniałe pożywienie. Najczęściej z tego typu “zaproszenia” korzystają pluskwy, które potrafią przecisnąć się nawet przez najmniejsze otwory w ścianach czy szpary okienne. Z tego względu jednym z najważniejszych aspektów pozwalających na zminimalizowanie ryzyka występowanie tych insektów jest pozamykanie wszystkich “dróg”, którymi mogłyby dostać się do mieszkania. Nie można również zapominać o regularnym sprzątaniu w postaci odkurzania czy wynoszenia śmieci. Niemniej, mimo tych czynności warto również spróbować metod odstraszania pluskiew, dzięki którym owady te nie będą nieproszonymi gośćmi w Państwa domach.

Odstraszanie pluskiew – metody naturalne

Zanim zaczniecie poszukiwania środków chemicznych, które pomogłyby Wam w walce z tymi insektami, warto wcześniej odwiedzić sklep spożywczy i zaopatrzyć się w kilka artykułów, które znajdą zastosowanie również podczas gotowania. Mało kto wie, że dodawany m.in. do rosołu liść laurowy skutecznie odstrasza pluskwy dzięki swojemu intensywnemu aromatowi. Owady te nie znoszą najlepiej ostrego zapachu wydobywającego się z liści wawrzynu szlachetnego. Inną rośliną, której bardzo często używamy w kuchni, a która pomaga w walce z tymi robakami jest bazylia. Posadzona w doniczce i pielęgnowana posiada piękny zapach. Niemniej, nie znoszą go różnego rodzaju owady. Często do odstraszania insektów stosuje się również ocet (wymieszany np. z kropelkami płynu do naczyń) czy też olejki eteryczne o aromatycznych zapachach. Rzadziej w tym celu wykorzystuje się naturalne spraye np. Z dodatkiem pieprzu cayenne czy też ziemię okrzemkową.

Odstraszanie pluskiew – metody chemiczne

Jeżeli naturalne metody zawiodą, zawsze pozostaje użycie środków chemicznych czy dźwiękowych, które powinny zaradzić występującemu problemowi. Często, te pierwsze z wymienionych, opierają się na intensywnych aromatach, skutecznie odstraszających insekty. Drugie zaś, wykorzystują do swych działań ultradźwięki, których człowiek nie jest w stanie usłyszeć, natomiast owady już tak.