Czy to pogryzienia przez pluskwy? Jak rozpoznać jaki owad nas gryzie? Porady

Czy to pogryzienia przez pluskwy? Jak rozpoznać jaki owad nas gryzie? Porady

Jak rozpoznać pogryzienia pluskiew?

W internecie na stronach firm zajmujących się dezynsekcją znajdziemy wiele informacji oraz teorii na temat schematu, wyglądu, rodzajów pogryzień przez pluskwy domowe. Jaka jest prawda?

  • Jakie ślady zostawiają pluskwy na naszym ciele?

Niestety… na te pytania nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi.

Dlaczego?

Każdy człowiek jest inny, może mieć inną reakcję alergiczną, u każdego człowieka odczucia są subiektywne.

  • W internecie wyszukać można również wiele informacji o schemacie ugryzień, najczęściej pojawiają się informacje o ugryzieniach wzdłuż jednej linii… Czy to prawda?

Oczywiście jest taka możliwość aby ugryzienia znalazły się wzdłuż jednej linii, niestety nie zawsze. Pluskwa wykona kilka pogryzień obok siebie ale niekonieczne będą one usytuowane wzdłuż tzw. jednej linii. W przypadku większych populacji pluskiew pogryzienie mogą być w różnych miejscach. W początkowej fazie pluskwy gryzą zazwyczaj w okolicach weazgłowia, a więc może być to twarz, szyja, ręce, oraz najczęściej odkryte części ciała podczas snu, więc najczęściej również stopy, nogi.

  • Kogo gryzą pluskwy? Czy to możliwe że nie wszystkich lubią?

Niestety – NIE! Pluskwy pogryzie każdego człowieka, nie wszyscy jednak odczują pogryzienia, nie każdy będzie miał wysypkę i swędzenie.

  • Czy warto wybrać się do lekarza w przypadku podejrzeń pluskiew oraz dużej wysypce po pogryzieniach?

Jak najbardziej TAK!

Lekarz zapisze odpowiednie leki łagodzące, natomiast należy pamiętać o jak najszybszym wykonaniu profesjonalnej dezynsekcji przez zaufaną firmę.